• IX Zjazd Absolwentów
  • Platerka na sportowo
  • Ślubowanie klas I
  • Jesteśmy razem

II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Białej Podlaskiej jest kontynuatorem chlubnych tradycji – szkoły o ponad 80-letniej tradycji.
Nasza szkoła promuje uniwersalne wartości humanistyczne, wychowując uczniów do kultywowania dobra, prawdy i piękna.

Praca szkoły uwzględnia w szczególny sposób etos patriotyzmu, honoru, godności i uczciwości. Symbolicznym wyznacznikiem tych cech jest nasza Patronka – Emilia Plater i hasło umieszczone na sztandarze szkoły ufundowanym przed wojną przez rodziców.

Brzmi ono:

„JASNO ŚWIECIĆ CZYNU TARCZĄ WŁASNĄ”

Pomimo nieco archaicznego brzmienia jest proste i zrozumiałe dla wszystkich.

Cele szkoły to wychowywać i wykształcać przyszłego obywatela Rzeczpospolitej, który dumny jest z tego, że jest Polakiem, zna chlubne miejsce Polski w Europie i świecie i potrafi świadczyć o tym swoim postępowaniem.

Nasz absolwent jest dobrze wyposażony w wiedze i umiejętności, dzięki którym zdobywa laury na wyższych uczelniach w kraju i za granicą. Jest też w pełni ukształtowanym człowiekiem, który umiejętnie realizuje swoje życiowe plany i marzenia.

Ujednolicony Statut Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Białej Podlaskiej

POBIERZ DOKUMENT DOC

Statut II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej

POBIERZ DOKUMENT DOC

Data aktualizacji: 21 grudnia 2017r.